Consiliera președintelui, Ala Nemerenco anunță că îi va da în judecată pe deputații socialiști Odnostalco, Darovanaia, Țurcanu. Asta pentru că ar distribui informații false despre cum și-ar fi obținut o diplomă. Amintesc, în acest context, că Nemerenco a devenit ținta mai multor resurse media (cel mai probabil afiliate socialiștilor), care o acuză că a obținut o diplomă ilegal, dar și că nu declarat toate averea în declarația sa