Ion Sturza scrie pe facebook că închide postul TV8 pentru o perioadă, după ce ultimul a decis să fie tribună aseară pentru Ilan Șor: __De ce? Vrea să ne informeze din prima sursă cum ne-a umilit hoțul ,s-a furat miliardul, proprietățile sindicatelor, activele băncilor, s-au corupt la greu politicienii, s-au turnat calomnios „podelnicii”? Sigur că nu!
Răspunsul este ratingul, bată-l norocul. În replică, Natalia Morari a scris: Vă respect poziția, dar totuși tind să cred că abordarea «Не читал, но осуждаю» este una greșită. E de obligația mea să aduc în emisiuni nu doar eroi, dar și antieroi și prin întrebări și răspunsurile lor, de foarte multe ori miniciunoase.