La ora 17.00 Maia Sandu organizează o conferință de presă cu temă neanunțată. Unele surse spun că aceasta ar putea anunța numele premierului desemnat (desigur că e posibil ca asta să nu se întâmple). Informațiile neoficiale pe care le cunosc spun că prima opțiune ar fi Natalia Gavriliță, dar printre persoanele care se iau la fel în considerație se mai numără Olesea Stamate, Dorin R., Vasile T. etc. Așteptăm ora 17.00 să vedem dacă e vorba de desemnare sau alt subiect