Cazul fabricii de sortare a deșeurilor, ABS Recycle. Ceban: __Opțiunile care sunt __formulate __țin de următoarea natură: ori ne cumpărați cu 200 milioane de lei aproximativ, acestea fiind pretinsele investiții, ori ne plătiți 50 de milioane de lei anual pentru ceea ce facem noi. Ceea ce fac ei - își scot gunoiul cum ar fi plasticul și restul, de care au nevoie ei, și fac business din asta
💰 După conflictul izbucnit ieri. Ion Ceban declară că are un salariu brut de cca 18000 lei, iar la card ajung cca 13 mii. Totodată, acesta a spus că nu va mai tăcea și va cere regulă, inclusiv printre consilierii care primesc zeci de mii de lei doar pentru câteva ședințe.