Ilan Șor reacționează după ce a pierdut în primă instanță dosarul cu Maia Sandu: Este prea devreme să jubileze, voi ataca decizia în instanța superioară. (...) Ea speră să primească de la mine despăgubiri de 50 de mii de lei, dar și să dezmint că ar fi primit bani în plic. Probabil că nu lua banii în plic, pentru că unele sume erau prea mari ca să încapă în plicuri. Dovezi sunt și ele vor apărea atunci când va veni momentul", a scris acesta pe facebook