Fostul șef al Procuraturii Anticorupție, Viorel Morari, strânge din umeri când e întrebat despre dosarul „Vento”: „Pe mine pentru ce să mă pună pe gânduri. Eu am făcut totul conform legii.” În același timp, fostul șef al Procuraturii Anticorupție a subliniat că nu este normal ca un om să stea în izolator timp de un an, perioadă în care nu a fost audiat