DECORAȚI ÎNAINTE de plecare. 3 secretari de stat de la Ministerul Sănătății au fost decorați de Igor Dodon înainte de a pleca din funcție. Decretul a fost semnat pe 23, însă la Monitorul Oficial a ajuns tocmai pe... 31 decembrie 2020. Ala Nemerenco: __Demisia secretarilor de stat in corpore cu scop vădit de a bloca în jocurile politice șahmatiste sistemul de sănătate (pe timp de pandemie) a fost răsplătită din plin pe ultima sută de metri de către Dodon__