O NOUĂ ȘMECHERIE girată de Chicu. Deputatul Vovc de la Platforma DA spune că a descoperit o nouă șmecherie la legea medicamentelor, aprobate în celebra noapte la Parlament: "Guvernul lui Dodon rămâne a fi criminal până în ultima zi de activitate. Acesta a dat undă verde la importul medicamentelor neautorizate. Denumirea proiectului hotărârii nu dădea de bănuit - cu privire la efectivul Agenției Medicamentului. Citind Hotărârea aflu că pe lângă ce a fost citit în cadrul ședinței, a mai fost inclusă o modificare care să permită importul și comercializarea medicamentelor neautorizate. La ședință nu s-a spus nimic despre acest lucru"