„Este mare probabilitatea că aceasta este ultima ședință a Guvernului în actuala componență. Este vorba și despre ședința de mâine a Parlamentului în cadrul căreia va fi discutată moțiunea de cenzură, dar este vorba și despre acel obiectiv despre care am discutat și cu toții am agreat – obiectivul de a dizolva Parlamentul actual al R. Moldova, care s-a dovedit a fi unui care nu reprezintă poporul R. Moldova. Acum sunt foarte multe motive de a ne fi rușine pentru o bună parte dintre cei care sunt acum în Parlament