Sănătate: Toți secretarii de stat de la Ministerul Sănătății și-au dat demisia și vor fi înlocuiți. Și-au dat demisia: Constantin Rîmeș, Alexandru Holostenco, Marina Golovaci, Nelea Rusu și Djulieta Popescu. În loc, a fost numit un singur secretar de stat - Tatiana Zatîc