Dodon: "Chiar ieri am discutat cu Ion. Sunt unii care vor să provoace scandaluri, înțeleg că unii vor să ne pună cap în cap. Dlui e susținut în Consiliul Municipal de fracțiunea PSRM. Cel mai probabil va fi parte a delegației care va merge la Moscova. Relațiile dintre noi sunt bune. Cei care doresc răscoale în PSRM - nicio șansă"