"TOTUL a fost proporțional". Așa comentează Gh. Cavcaliuc gazarea protestatarilor pe timpul erei lui Plahotniuc 😀 "Vă place ce se face în Belarus? Eu așa ceva nu vreau în Moldova. Securitatea statului e foarte importantă (...) Ordinul de a-i lua pe sus pe Maia Sandu și pe Andrei Năstase pe 27 august în 2018 a fost legal. Dacă nu greșesc, și Promo-Lex a declarat că acțiunile au fost legale. Unii doar asta și fac toată viața - se victimizează"