Guvernatorul BNM trage ~~clopotele~~ alarma. Armașu, despre programul cu FMI: „Riscăm să ne înecăm chiar lângă mal. Criza pandemică a diminuat semnificativ cererea agregată și activismul economic. Economia mai poate fi susținută printr-un impuls fiscal. Din cauza blocajului politic, Moldova riscă să rămână fără acord cu FMI (...) Există riscul că inflația anuală se va diminua până la aproape de nivelul de 0%”