„În contextul apariției unor simptome caracteristice virusului COVID 19, Prim-ministrul Ion Chicu a efectuat testul corespunzător. Testul e pozitiv. Premierul va continua să-și îndeplinească atribuțiile de serviciu de la distanță”, a anunțat purtătorul de cuvânt al prim-ministrului