BANI DIN VIITOR. Primăria Capitalei își propune să atragă împrumuturi de cca 1,3 mlrd de lei în 2021. Adică, cca 28% din total. În total, în anul 2021 municipalitatea planifică să cheltuie cei mai mulți bani (56,2 la sută sau 3.346.645 mii de lei) pentru probleme sociale (o creştere cu 6,6 la sută faţă de indicii aprobaţi pe anul 2020 sau cu 206.086 mii de lei). Grupele principale de cheltuieli fiind învăţământul, cultura, ocrotirea sănătăţii, protecția socială. Cum vi se pare propunerea de buget?