S-a uitat deja că Ostalep figurează în calitate de expert pentru ruși (confirmat de investigația Dossie/Rise) pe subiectul curentului "moldovenist – statalist"? Că e un românofob? S-a uitat că familia lui a figurat într-un scandal legat de Plahotniuc/Argus-S?