Alexandru Slusari: __"Îi cerem lui Dodon să demisioneze pe 10 decembrie, atunci când Curtea Constituțională va valida mandatul noului președinte. Platforma DA vă invită atunci la un nou protest anti-Dodon și anti-Guvernare. (...) Noi nu mai putem aștepta 2 săptămâni acest dezmăț care l-am văzut în ultimii 4 ani. Ajunge, nahren s pleaja".__