Oamenii au spus ca vor un președinte care să lupte cu corupția. SIS nu e bagajul lui Dodon pe care sa l ducă unde vrea. Ei vor sa șteargă toată urmele. Planurile lor nu se opresc aici. Ei încearcă să pună în fruntea instituțiilor statului oamenii lui Dodon și ai lui Șor. Vor să păstreze acest Parlament cu deputați care s-au vândut de 3 ori timp de 1 an. Acest Parlament trebuie sa plece. El acționează împotriva poporului.

Împreună trebuie sa oprim tentativă de uzurparea a puterii. Duminica pe 6 decembrie la 11.00 în PMAN vom face o consultare cu cetățenii. Ne vom opune uzurpării puterii. Vă chem pe toți în PMAN!__