Vladimir Vitiuc - a fost votat ca nou vicepreședinte al Parlamentului. Deputații au votat revocarea Monicăi Babuc (PD) din funcția de vicepreședinte al Legislativului
Cu această ocazie ne amintim că Igor Dodon a declarat azi dimineață că nu există nicio coaliție formată în Parlament 😀