După ce Vicol a demisionat azi din fruntea Consiliului Coordonator al Audiovizualului, șefă a fost aleasă azi socialista Ala Ursu-Antoci. Vedeți aici o perlă de la o ședință din august:
”...Dar trebuie sa-i disciplinăm (notă: pe furnizorii de servicii media audiovizuale), trebuie să-i învățăm că un pic nu se face în felul ăsta, un pic nu trebuie să aducem acuzații instituțiilor statului, ne place - nu ne place instituția statului, dar conducătorul instituției reprezintă însăși instituția. Noi nu putem să aducem acuzații anumitor partide...”