💡 Între timp în Legislativ a fost reluată ședința în plen. PAS, DA, Pro Moldova și PD au părăsit întrunirea 3 decembrie 2020, 18:11 · sursa: privesc.eu ↗ Sursă originală
⏰ Prima reacție a lui Igor Dodon după cele întâmplate azi în Parlament: __Anume un asemenea spectacol – de instabilitate, haos și ură – a fost demonstrat azi în Parlament de fracțiunile de dreapta. Îmi pare rău că, în loc să demonstreze cultură înaltă, unii așa-numiți „oameni buni” s-au comportat violent și neobrăzat la tribuna celui mai important for politic al țării – au răcnit, au stropit cu apă, au lovit, au blocat darea de seamă a miniștrilor, au rupt microfoane. (...) Eu am acceptat așa cum se cuvine decizia alegătorilor din 15 noiembrie. Nu am protestat, nu am chemat lumea în stradă, nu am blocat în vreun fel procedura de transmitere a mandatului de președinte. Comportați-vă și voi respectuos 3 decembrie 2020, 18:11 🚦Mâine dimineață la ora 10.00 acesta a anunțat o nouă ediție a vlogului său. 🔗 Link