Socialiștii s-au întors în plen. Vlad Batrâncea s-a așezat în mijlocul fracțiunii și este păzit de colegi pentru a putea conduce ședința mai departe. Acesta continuă să prezinte proiectele și se votează din picioare. Deciziile se iau pe bandă rulantă