Maia Sandu a ieșit în fața mulțumii din fața Parlamentului: __Hoții s-au speriat și se zvârcolesc în continuare, încearcă să-și bată joc de votul dumneavoastră. Noi luptăm împotriva corupților și nu ne oprim aici. Am reușit să-l dăm jos pe Plahotniuc, apoi pe Dodon, vom scăpa și de restul. (...) Avem nevoie de o țară bună pentru copiii și părinții noștri. Avem nevoie de o țară care să ajute oamenii. Vreau să vă rog foarte mult să rămânem uniți, să nu ne lăsăm dezbinați
🔘 După discurs, oamenii au scandat "anticipate" și "demisia Guvernului".