🏓 Renato Usatîi, din Germania: Îndemn la proteste maine în fața Parlamentului 2 decembrie 2020, 21:42
💡 Renato Usatîi, lider PN: „Toți cei care se află în R. Moldova rog să ieșiți mâine la protest contra uzurpării în stat. Eu voi privi acest protest. Dacă eu o să văd că este nevoie de mine în piață o să văd cum fac să ajung. Rog toți cei care sunt la Chișinău și toți cei care vor să participe la acest protest. Acest protest este începutul sfârșitului. Această corcitură trebuie distrusă. Eu o să fac tot posibilul să ajung mai repede acasă. Acum fac tratament.” 2 decembrie 2020, 21:42 sursa: tv8.md ↗ Sursă 🔗 Link