Din aceeași ediție
Maia Sandu a organizat un briefing de presă la ora 17.00 în care l-a acuzat pe Igor Dodon că încearcă abuziv să anuleze votul poporului din 15 noiembrie. S-a referit nemijlocit la scoaterea SIS de sub controlul prezidențial cu ajutorul voturilor din P. Șor. Aceasta a chemat oamenii în stradă mâine la ora 10.00 să protesteze în fața Parlamentului
Maia Sandu: __Igor Dodon plănuiește în continuare să controleze schemele de corupție, ținând SIS sub control. E o tentativă de uzurpare a puterii de stat. Prin această acțiune ei aruncă la gunoi voința a peste 1 mln de oameni, care au votat pentru ca președintele să lupte pentru împotriva schemelor și a corupției
Vom duce lupta împotriva hoților până la capăt. Vom contesta decizia la CC și vom cere sprijinul poporului pentru a opri aceste fărădelegi. Am decis cu alți lideri politici să oprim fărădelegile și prostituția politică.
De mâine începem lupta împotriva hoților!__