Inaugurarea Maiei Sandu în funcția de președinte va avea loc pe 24 decembrie la Palatul Republicii. Sandu: Din păcate, din cauza pandemiei, prezența va fi limitată. Cu părere de rău nu vom putea să invităm prea multă lume, pentru că trebuie să rămânem în siguranță. Evenimentul va fi transmis online