Veți colabora cu Guvernul Chicu? Prin votul lor, oamenii au votat împotriva lui Dodon, a Guvernului și a modului în care echipa lor face politică. Este clar pentru noi că acest Guvern trebuie să plece. Până să plece la propriu, acest Guvern trebuie să-și îndeplinească funcțiile. (...) Nu am avut nicio discuție cu Igor Dodon. Ultima dată am vorbit anul trecut. Nu cred în intențiile pozitive ale lui Igor Dodon. Amintesc că Guvernul a fost demis atunci pentru că majorității parlamentare îi era frică de măsurile anticorupție