Mai mulți primari din CALM s-ar fi pornit azi la protest în Chișinău. Aceștia au acuzat instituțiile statului că sunt presați să nu vină în Capitală. SIS neagă că reprezentanții instituției sună primarii și-i descurajează să participe la protestul de vineri