Parlamentul se întrunește mâine în ședință plenară. Mâine vom afla dacă există o majoritate parlamentară, la mai bine de 2 luni, după ce Legislativul nu s-a mai reunit. Ba unul era bolnav, ba COVID19, etc. Decizia a fost luată în urmă cu puțin timp de Biroul Permanent