Maia Sandu: Sunt mândră de moldoveni! Când ei se unesc, pot face orice. Ieri ați uimit o lume întreagă. Le mulțumesc oamenilor, echipei, observatorilor și celor care au făcut campanie bazată pe bun simț. Le mulțumesc și celor care ne-au sprijinit în această campanie. Victoria de azi e a oamenilor care vor o țară corectă, o țară care îi unește și îi ajută la greu. Unitatea de azi ne va ghida și mai departe. De acum înainte, vom merge împreună pentru o țară mai bună. Această victorie e un pas pentru lucrurile bune pe care vrem să le facem împreună. Mandatul de președinte pentru mine nu e un premiu, dar mandatul de a reforma clasa politică. Înțeleg că urmează 4 ani de muncă asiduă pentru a reclădi instituțiile statului