Platon își recapătă proprietățile prin judecăți. Acum câteva zile a fost anulată la judecătoria Râșcani decizia CNPF prin care a fost introdus control la MoldAsig. Compania a trecut în proprietatea unui interpus a lui Platon. Lucruri similare se încearcă în sectorul bancar, unde noii proprietari pot pierde acțiuni și statul va trebui sa compenseze aceste sume uriașe, dacă se ajunge în judecăți internaționale. Așa putem ajunge la bani foarte mari, poate și la un nou miliard