Igor Dodon: Am dorit să transmit acest mesaj pentru ca miniștrii să înțeleagă că și-au asumat responsabilitatea pe termen lung, nu pe termen scurt. După alegeri, Guvernul va avea o susținere suficient de puternică în Parlament, pentru a face față sarcinilor. Lucrăm pe diferite formule, de la o alianță largă în Legislativ, până la diferite alianțe. (...) Vă asigur că acest Guvern va avea o susținere solidă în Parlament. (...) Rog echipa de la Guvern să nu se impice în lupta politică, ci să lucreze pentru rezolvarea problemelor cetățenilor