După anumite schimburi de informații, staff-ul Maiei Sandu a încetat să mai răspundă la mesaje. Și azi aflăm că refuză dezbaterile. Am fost acuzați că ne este frică de dezbateri, și acum folosind argumente deplasate - nu mergeți la dezbateri. Ați folosit cele mai josnice metode de minciună și manipulare, ați atacat candidatul nostru, dar este dreptul nostru ca dl Dodon să vă răspundă la acuzații. L-ați acuzat pe dl Dodon de crime făcute de anumite guverne precedente, ar fi trebuit să ne oferiți șansa să vă dăm răspuns la toate acuzațiile. De ce toată săptămâna trecută ne-ați purtat pe drumuri toată sătpămâna? Știm că vă temeți să ieșiți la dezbateri și să faceți acuzațiile în față. Aveți această atitudine nu doar față de Dodon, dar față de cetățeni. Ați atacat, ați făcut manipulări. Apelul staff-ului nostru este același: Fie Moldova1, fie ASEM, noi suntem gata".