Un nou scandal politic stă să înceapă. Presa a publicat o înregistrare audio, (de fapt câteva), scriind că nepotul socialistului Corneliu Furculiță ar fi nimerit într-o belea cu poliția rutieră, după ce a consumat alcool și s-a urcat a doua zi la volan. După ce a suflat în etilotest și i s-a făcut proces verbal, acesta ar fi cerut ajutorul unchiului. Ulterior acesta ar fi fost sunat de Pavel Voicu, care s-ar fi oferit să-l ajute să "rezolve întrebarea"