Din aceeași ediție
Igor Dodon, declarații în vlogul său săptămânal:
Despre dezbateri. Eu am propus 2 runde de dezbateri, marți și joi. Eu înțeleg că oponenta mea are emoții. Înțelege că nu se va isprăvi. A propus să facem doar o dezbatere. Miercuri la ASEM. Azi deja nu răspund la telefon. Se tem, eu cred că ei analizează să nu meargă la dezbateri
Promisiuni pentru mobilizarea moldovenilor din Rusia. Voi încerca să conving partenerii din Rusia să-i amnistieze pe moldovenii care au depășit termenul de ședere. În primul rând trebuie să fie pentru cei care au votat. Pentru cetățenii activi, care își fac griji referitor la ce se întâmplă în țară. Vom ajuta cu plăcere