Dacă e să numărăm bine, deja sunt 14 deputați care se coagulează. Cel mai probabil se întâmplă ce scriam înainte de primul tur - se pregătește o nouă coaliție de guvernare. Pentru o nouă guvernare mai e nevoie de vreo 40 de semnături.
Așadar, urmează și alte anunțuri.
Cele 2 grupuri își îndeamnă și colegii din alte fracțiuni, indiferent de apartenență și viziuni politice, să subscrie la această inițiativă și să înceapă dialogul, pentru a promova proiectele atât de necesare țării