Dodon, aseară la TV, îi critică pe cei care promovează duble standarde: Noi suntem acuzați că am organizat cetățeni la vot. Dar dacă noi vom arăta video cu votul organizat, oameni aduși cu autobuzele în Germania, Franța, etc. În țări membre UE. În r. transnistreană nu a fost organizat, fiecare a venit cu mașina sa. Oare de la 100 de km Diaspora a venit așa? Dar haideți să vedem unde sunt duble standarde