Renato Usatîi: Întâlnirea a avut pe la ora 10.00, la dl Machedon, la Digital Park. Am discutat cca 1,5 ore. Acum ce e important ca cetățenii să vadă cum are loc dizolvarea acestui Parlament corupt. Așteptăm să-l prezinte. Dna Sandu spune că vrea schimbare, dar oamenii vor rezultat. Nu e suficient doar să dorească, vrem să vedem cum (...)
Oamenii azi trebuie să fie mobilizați, atlfel nu câștigăm nimic. Cei din echipa lui Dodon au început să mă laude, deja nu mă mai numesc bandit, etc. Dodon doar mă poate suna prin intermediul unui avocat, și să avem o confruntare la Procuratură.