Cei 5 invită toate forțele din Parlament să se consolideze. Motivul ar fi grija față de popor. Se referă la situația dificilă din sănătate, seceta, necesitatea de a adopta bugetul țării. Senzația mea este că se pregătește o nouă coaliție în Legislativ, doar că aceasta va fi prezentată ca una de "consolidare națională". Voi ce simțiți, amigos?