Din aceeași ediție
Pe de o parte, ei au cetățenia R. Moldova și Constituția le garantează dreptul la vot. De cealaltă parte, politicienii de dreapta îi acuză pe transnistreni, că, de fapt, nu au fost niciodată interesați de R. Moldova și că-și vând votul politicienilor care-i plătesc și-i aduc organizat la vot
Voi ce credeți, cetățenilor din R. Moldova, care vin din r. transnistreană, trebuie să li se permită votul?