Replica lui Usatîi, după ce Dodon l-a numit "gopnic": Așa jigniri nu e prima dată când sunt făcute în adresa mea. Eu nu am dat buzna la acea întâlnire, am venit mai devreme. Eu am venit să-l chem la dezbateri. Dar el ce a făcut, și-a trimis paza. Eu m-am dus fără pază. Știam care ar fi fost titlurile, că Renato cu paza înarmată a venit, etc. Am evitat asta. După cele declarate de el azi, vreau să-l întreb: În 2011, când își crea partidul și eu l-am ajutat cu vreo 200 de mii de dolari, tot gopnic eram?!