Ilan Șor: "Liniștiți-vă, nu ne căsătoritiți, fără ca noi să știm. Dlui Slusari care strigă cel mai mult la tema dată, îi amintesc că acum câteva săptămâni alerga după deputații noștri să semneze documentul de demitere a unui ministru. A uitat că Andrei Năstase era de acord să facă coaliție cu oricine pentru a veni la guvernare.
Campania electorală s-a transformat în rușine și murdărie. Noi avem alt concept, facem o campanie onestă. Nu ne trageți în disputele voastre". Acesta mai spune că după alegeri formațiunea sa va decide dacă trebuie să participe în vreo coaliție.
Ați auzit probabil comentariile precum că Șor și Dodon ar avea un pact? Unele dintre aceste informații sunt vehiculate și de vicepreședintele DA, Alexandru Slusari. Uite că Ilan Șor a decis să dezmintă public aceasta informație. Acesta pune într-un mesaj pe facebook că după alegeri partidul său va lua decizii