Ilan Șor: "Liniștiți-vă, nu ne căsătoritiți, fără ca noi să știm. Dlui Slusari care strigă cel mai mult la tema dată, îi amintesc că acum câteva săptămâni alerga după deputații noștri să semneze documentul de demitere a unui ministru. A uitat că Andrei Năstase era de acord să facă coaliție cu oricine pentru a veni la guvernare.

Campania electorală s-a transformat în rușine și murdărie. Noi avem alt concept, facem o campanie onestă. Nu ne trageți în disputele voastre". Acesta mai spune că după alegeri formațiunea sa va decide dacă trebuie să participe în vreo coaliție.