PD, nici la stânga nici la dreapta. Pavel Filip a anunțat azi într-o conferință de presă că nu va indica membrilor săi cu cine să voteze la alegeri și că fiecare va decide pentru sine. Știți, este un banc cu găina care fugea de cocoș. "Dacă fug, nu mă va prinde, daca mă opresc - o să creadă ceva. Hai să mă împiedic". Cam așa a procedat și PD. Nici nu poate să nu-l susțină pe Igor Dodon, dar nici nu vrea să-și asume asta 😂