Cel mai interesant a fost la final: După discursul lui Ivanov, pe panoul digital a apărut o discuție dintre Ivanov și Șor, care s-ar fi desfășurat pe o stradă din Orhei. Cei doi au avut un dialog de cel puțin 5 minute despre un program de relansare a țării și ce e nevoie de făcut pentru modernizarea țării. Într-un final, Șor a făcut pledoarie pentru susținere lui Ivanov la prezidențiale, "pentru ca Moldova să devină o livadă înfloritoare". Clipul video proiectat pe ecran lasă senzația că cei doi ar fi fost într-adevăr în același loc 😀