Ieri, la piața din Hâncești, vânzătorii purtau chipiuri și veste roșii, cu însemnele PSRM. Fosta ministră a Justiției, Olesea Stamate, a declarat că aceștia ar fi fost impuși să le poarte de staff-ul de campanie a lui Igor Dodon. Reacția candidatului: A purta sau nu haine cu simbolica oricărui candidat la scrutin cred că este un drept și o alegere personală a fiecărui cetățean