Renato Usatîi: Am ajuns la concluzia că avem nevoie de o idee națională. Ai noștri pleacă în Ucraina și România pentru a face cumpărături. Azi nu avem un complex pentru a atrage turiști. Vreau să dau start unui proiect național pe care să-l numim Orașul Vinului. E vorba de un teren de 20ha, unde să fie prezentați toți vinificatorii din Moldova