Americanii intră-n jocul electoral de la Chișinău. Deși e un comunicat scurt și neimportant, simbolica trebuie accentuată. E adresat Maiei Sandu, dar în special lui Igor Dodon. Aceștia practic dau de înțeles că nu vor accepta susținere ilegală în campania electorală din afara țării, solicitând acces egal al candidaților în media și obsevare strictă a derulării alegerilor. Ceea ce nu spun americanii, dar trebuie citit printe rânduri: Ce se va întâmpla, dacă condițiile de mai sus nu se vor respecta? Putem doar intui 😂