BISERICA, IGNORE total a normelor epidemiologice. În acest moment are loc o slujbă religioasă, cu ocazia "Hramului Chișinăului", la Catedrala Mitropolitană, unde participă mai mulți oficiali. La eveniment sunt sigur peste 100 de oameni, fapt ce contravine normelor epidemiologice. Din imaginile video se poate vedea că nu se respectă nici distanța dintre participanți