Împreună am dat jos un regim oligarhic. În acest and trecem printr-o criză fără precedent: COVID19, criza economică, seceta. Dar noi am reușit să plătim la timp salariile, ajutăm medicii și profesorii. Cred că majoritatea își doresc stabilitate și ordine. Ajunge atâtea lupte politice.

Atunci când a trebuit am bătut cu pumnul în masă, am făcut echilibru și cu rușii, și cu europenii și americanii. Noi avem nevoie de aceleași abordări și pentru perioada ulterioară. Am demonstrat că și pe timp de criză putem conduce țara.