Din aceeași ediție
Mi-am dat seama că în această perioadă se fac 2 ani de când a luat naștere formatul pe care-l vedeți aici. Discutam cu colega și redactorul meu despre conținutul postat pe Telegram și, într-un brainstorming am spus - hai să facem un test. Timp de 6 luni am distribuit aici știri pe care le citeam în timpul zilei. Uneori am publicat și părerea mea despre anumite subiecte
Azi, după 2 ani, cu ajutorul vostru, am dezvoltat practic cel mai mare canal de informare din Moldova, pe Telegram. La începutul acestei luni am depășit în audiență alte mari canale
Și pentru că a venit seara și eu trec la butoane aici, vreau să vă spun un mare mulțumesc. Numărul vostru mare și calitatatea audienței (de la studenți, până la decidenți de la București, conducerea de vârf a R. Moldova) - mi-a dat o motivație aparte: Să continui. Grație informațiilor pe care mi le-ați trimis, dar mai ales grație suportului demonstrat pe 📍 Patreon - azi am ajuns la peste 4 300 de abonați, cu o audiență a unei postări/știri - de cca 2 500 de oameni. Cifra este wow, reprezentând foarte des mai mult decât o știre în presa online clasică
Ce să vă spun, mă simt măgulit. Sper că mă veți susține aici în continuare pentru ca să pot păstra acest loc valoros pentru noi.
Vă mulțumesc pentru încredere. Mă înclin!
Cin-cin! 🍷